Řecko se konečně dočkalo. Ministři financí zemí eurozóny mají v pondělí poprvé oficiálně jednat o udržitelnosti řeckého dluhu, tedy o jeho možném snížení. Podle analytiků jde ale spíše o symbolické gesto ve vyjednávání o dalších úsporných opatřeních, která věřitelé po Řecku požadují. Žádná dohoda o snížení úroků nebo třeba delší době splatnosti se proto v pondělí nečeká.

Mimořádně svolaná schůzka euroskupiny, tedy ministrů financí zemí platících eurem, měla původně uzavřít první hodnocení třetího záchranného balíku pro Řecko, jednání jsou ale stále ve slepé uličce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.