Dlouhé roky sedávala rodina pod Čapkovým obrazem, na němž jsou čtyři snítky konvalinek v růžové váze ve tvaru kalicha. Je to příjemné, uhlazené květinové zátiší. A pak se majitelé jednoho dne rozhodli, že ty své Konvalinky prodají. Neměli tušení, že do aukční síně nesou obrazy dva.

Zadní strana Konvalinek, brutálně zatřená vrstvou černé barvy, upoutala pozornost expertů a vyvolala otázku, co se pod barvou vlastně skrývá. Rentgenologické snímky pořízené v Národní galerii odhalily další obraz, mnohem zajímavější než Konvalinky.

jarvis_5734645e498edf97d245baa9.jpegČapkův Vesnický hřbitov je alegorií života a smrti.
Autor: European Arts

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.