Při třech bombových útocích v Bagdádu v úterý zahynulo nejméně 63 lidí a dalších více než 100 jich utrpělo zranění, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejní a lékařské zdroje. K prvním dvěma útokům se přihlásili ozbrojenci z hnutí Islámský stát, kteří obsadili rozsáhlá území v Iráku i sousední Sýrii.

Výbuch na tržišti ve čtvrti Šaab ve východním Bagdádu usmrtil 38 osob a zranil dalších 70 lidí. Na jihu irácké metropole ve čtvrti Rašíd pak výbušnina umístěná v automobilu zabila šest lidí a zranila dalších 21. Další bombový útok následně zasáhl i přeplněné tržiště v převážně šíitské čtvrti Sadr City. Zahynulo 19 lidí a další 15 jich bylo zraněno.

Útočník v Šaabu měl na sobě vestu s výbušninami, zároveň odpálil i další bombu umístěnou na ulici, citovala státní televize mluvčího bagdádských bezpečnostních složek.

Islamisté měli za poslední týden na svědomí v Bagdádu a jeho okolí množství útoků, které si vyžádaly na 100 obětí. To vyvolalo tvrdou kritiku vlády premiéra Hajdara Abádího, kterou místní obyvatelé obviňují z toho, že jim není schopna zajistit bezpečnost.

Související