Zabránit, odhalit a odstranit radikalizaci. Těchto pár slov podle francouzské vlády nejlépe vystihuje nová opatření, která nedávno přijala. Reaguje tak na vzestup radikálního islámu ve francouzské společnosti.

"Boj proti džihádismu je bez pochyb největší výzvou naší generace," řekl k tomu francouzský premiér Manuel Valls. "Radikalizace a terorismus jsou propojeny. Čelíme fenoménu, který se rozšířil do společnosti a který ji ohrožuje," dodal premiér, jenž představil balík celkem 50 nových kroků na potírání radikalizace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.