Západní pobřeží Ekvádoru ve středu postihlo zemětřesení o síle 6,7 stupně.  Podle ekvádorského prezidenta jsou hlášeny pouze mírné materiální škody. Varování před cunami vydáno nebylo. Tato oblast se ještě vzpamatovává z otřesů, při nichž před měsícem zahynulo přes 660 lidí.

"Mírné materiální škody. Všichni buďte v klidu. V Quitu se můžete vrátit do svých domovů," napsal na svém twitterovém účtu ekvádorský prezident Rafael Correa. Dodal, že provincie Manabí a Esmeraldas jsou částečně bez elektřiny, ale už se pracuje na obnovení dodávek.

Americká geologická služba USGS otřesy zaznamenala ve středu dopoledne asi v 10:00 středoevropského času (úterý večer místního času). Jejich epicentrum bylo asi 35 kilometrů jihovýchodně od pobřežního města Muisne v hloubce 10 kilometrů. Zhruba v témže místě bylo i epicentrum zemětřesení z minulého měsíce.

Podle uživatelů sociálních sítí bylo středeční zemětřesení cítit i v hlavním městě Quitu. V ekvádorském městě Esmeraldas, které leží asi 60 kilometrů severně od epicentra, otřesy způsobily výpadek elektrického proudu.

Zemětřesení o síle 7,8 stupně zasáhlo stejnou oblast 16. dubna. Podle posledních zpráv si vyžádalo 661 obětí a na 20 tisíc zraněných. Asi 70 tisíc lidí přišlo o střechu nad hlavou. Škody odhadl ekvádorský prezident Rafael Correa na tři miliardy dolarů (72 miliard korun), což představuje asi tři procenta hrubého domácího produktu (HDP) země.

Související