Evropa by měla stavět nové jaderné elektrárny a modernizovat ty stávající. Což také znamená mnohem více investovat do výzkumu a vývoje jaderných technologií a těsně v této oblasti spolupracovat. Skupina expertů to uvádí ve zprávě určené Evropské komisi. Poprvé o ní informoval německý server Spiegel Online, který píše, že Evropská komise by měla materiál posoudit a poté postoupit Evropskému parlamentu.

Podle expertů by bylo žádoucí, aby Evropská unie zaujala ve světové jaderné energetice "vrcholnou technologickou pozici". Informace o zprávě však vyvolala prudkou reakci v Německu, tedy zemi, která se po fukušimské katastrofě rozhodla odstavit do roku 2022 veškeré jaderné elektrárny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.