Turecko odvolalo svého velvyslance v Německu ke konzultacím poté, co Spolkový sněm ve čtvrtek uznal masakr Arménů Osmanskou říší v roce 1915 za genocidu. Oznámil turecký premiér Binali Yildirim.

Více než sto let staré události mohou výrazně zhoršit vztahy mezi Německem, Evropskou unií a Tureckem. Spolkový sněm schválil rezoluci, která označuje masakry Arménů za genocidu. Turecký prezident i premiér předem prohlásili, že schválení rezoluce může poškodit vztahy Ankary a Berlína. Přitom Německo je jednou ze zemí, které výrazně těží z dohody mezi Tureckem a EU o omezení přílivu uprchlíků do Evropy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.