Při srážce vlaků u obce Saint-Georges-sur-Meuse na východě Belgie zahynuli v neděli tři lidé a dalších devět utrpělo zranění, někteří z nich vážná. V pondělí o tom informovaly světové agentury s odvoláním na prohlášení místního starosty Francise Dejona. K nehodě došlo, když se dva vlaky ocitly na stejné koleji a osobní vlak narazil do zadní části vlaku nákladního, popsal Frédéric Sacré ze společnosti Infrabel, která spravuje belgické dráhy.

%insert_attachment[64444980] priloha.html%

V osobním vlaku cestovalo podle belgické policie čtyřicet lidí, řada z nich byli údajně studenti. Zranění utrpělo devět osob, některé skončily ve vážném stavu v nemocnici. Jedním ze tří mrtvých je strojvedoucí. "Osobní vlak je v hrozném stavu," uvedl starosta Dejon. "Měli jsme štěstí, že obětí nebylo více," dodal.

K nehodě došlo v neděli pozdě večer. Osobní vlak se pohyboval na trase mezi městy Lutych a Namur, napsal belgický deník Le Soir. V době nárazu jel rychlostí 90 kilometrů za hodinu.

Podle Sacrého měl vlak šest vozů, první dva byly po nárazu vážně poškozeny a vykolejily. Záchranáři museli zraněné z prvního vozu vyprošťovat až tři hodiny. Přeživší byli odvezeni do místního sportovního centra, kde se jich ihned ujali psychologové, uvedla agentura AP.

Příčina neštěstí zatím není známá. Podle belgických médií do trati krátce před nehodou udeřil blesk, což prý mohlo způsobit chybu signalizace.

Nehoda zablokovala železniční dopravu mezi Namurem a Lutychem. Odstraňování trosek vlaku by podle mluvčí dopravce SNCB Nathalie Pierardové mohlo trvat až několik dní.

Související