V Evropské unii podle průzkumů žije 70 milionů lidí, kteří jen stěží umí číst a psát. Ještě více Evropanů má problém s počty a digitálními technologiemi. Evropská komise to chce změnit desetibodovým plánem, který představila v pátek.

U lidí s nedostatečnými základními dovednostmi roste riziko nezaměstnanosti, chudoby a sociálního vyloučení.

"Milionům lidí, kteří jsou v EU momentálně bez práce, se musíme ze všech sil snažit pomoci k nabytí správných dovedností potřebných na rozvíjejícím se pracovním trhu. Dnešní desetibodový akční plán vymezuje oblasti, ve kterých Evropská unie může pomoci něco změnit – od lepšího rozpoznávání kvalifikace napříč evropskými hranicemi po nástroj garantovaných dovedností, který dospělým s nízkou kvalifikací pomáhá dosáhnout nezbytné úrovně jazykové, matematické a digitální gramotnosti," řekl místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.