V tovární hale velikosti dvou fotbalových hřišť jich leží na podlaze desítky. Masivní tubusy o průměrech mezi dvěma a více než čtyřmi metry. Ty nejkratší připomínají obří prsteny, jiné jsou až desítky metrů dlouhé a mohly by být klidně částmi ropovodu. Mezi nimi se krčí narezlí pětimetroví pavouci z těžké litiny a povalují ocelové plechy o tloušťce pancéřů obrněných vozů. Desítky dělníků je ale nenechají v klidu. Plechy za pomoci důmyslných mechanismů ohýbají, potom obrábějí na strojích velikosti nákladních aut, nakonec definitivně spoutají desítkami svarů.

V článku se dále dozvíte

  • Německá společnost SIAG založila svou českou dceru v roce 2001.
  • V Česku je SIAG CZ zatím jediným výrobcem tubusů a mohutných rámů, které nesou vrtule, ložiska, hřídele a generátory větrných elektráren.
  • V ČR nejsou pro větrné elektrárny příznivé podmínky. Je jich tu asi stovka a jejich podíl na výrobě elektřiny je zanedbatelný.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru