Většina Skotů chce zůstat v Evropské unii, ale v referendu ve čtvrtek 23. června o Skotsku rozhodnou hlavně Angličané. Ze 44,7 milionu oprávněných voličů připadají na Skotsko jen necelé čtyři miliony. Skotové tedy tentokrát nemají svůj osud ve svých rukou.

Poslední průzkumy ukazují, že zastánci brexitu mají ve Velké Británii mírnou převahu.

Když Spojené království z Evropské unie vystoupí, čeká Skotsko volba. Zůstat s Londýnem, nebo se přidat k Bruselu. Zastánci druhé varianty by museli prosadit nové referendum. V tom prvním před dvěma lety v poměru 55 ku 45 procentům Skotové nezávislost odmítli.

V článku se dále dozvíte

  • Ze 44,7 milionu oprávněných voličů ve Velké Británii připadají na Skotsko jen necelé čtyři miliony.
  • Skotové brexitem přijdou o 300 tisíc pracovních míst navázaných na export do EU.
  • Na druhou stranu v roce 2014 skotský vývoz do dalších částí království činil 48,5 miliardy liber, do EU ale jen 11,6 miliardy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.