Evropský výzkum Marsu a hledání známek života bude pokračovat. Projekt ExoMars  se tento týden dočkal dalších 77 milionů eur na výrobu robota. Celá mise je rozdělená na dvě etapy, přičemž první je již v plném proudu.

"Sešli jsme se, abychom probrali nejdůležitější otázky týkající se projektu ExoMars," řekl reportérům BBC David Parker, šéf ESA pro pilotované lety a robotický výzkum vesmíru na začátku setkání, kde se rozhodovalo o dalším osudu výzkumu Rudé planety. "Bylo třeba si vyjasnit v jakém je stavu, jak je pro nás důležitý a jestli vůbec chceme pokračovat. a došli jsme k závěru , že ExoMars má pro nás vysoký stupeň priority z vědeckých a technických důvodů," prezentoval Parker shodu Evropské kosmické společnosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.