Bookmakeři sázkových kanceláří v ČR odhadují, že Britové ve čtvrtečním referendu rozhodnou o setrvání země v Evropské unii. Na tuto variantu vypsali kurz 1,2 : 1, zatímco na brexit 4 : 1. Kurzy museli částečně upravit i kvůli sázejícím, kteří z 85 procent věří setrvání v unii. Tipsport na obě možnosti eviduje poměrně vysoké sázky.

"Ač je někdy Česko kritizováno za nezájem o politiku, podle sázek to vypadá, že není až tak nevšímavé. Problematika celistvosti Evropské unie řadu lidí zajímá," sdělil ve středu mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Na setrvání Británie v unii Tipsport přijal zhruba 20 tisíc tiketů, na vystoupení 3500. "Na setrvání jsou to sázky přesahující dva miliony korun, což představuje například desetinu náběru na zápas Česko–Španělsko na fotbalovém Euru a odpovídá to sázkařsky průměrnému zápasu v české fotbalové lize," dodal Hadrava.

U Chance je na referendum zatím vsazeno 650 tisíc korun, průměrná sázka se pohybuje okolo 120 korun na tiket. "Na variantu, že se v referendu vysloví většina voličů ve smyslu setrvání Velké Británie v Evropské unii, si u nás vsadilo 85 procent sázejících," doplnila mluvčí Chance Markéta Světlíková. Kurz na brexit se z původních 3 : 1 zvýšil na aktuálních 4 : 1.

Stejný podíl klientů, kteří sázejí na setrvání, eviduje i Fortuna. "Většinu lidí v Londýně, ve Skotsku, v Bruselu i v Praze příliš nezajímá samostatnost, ale cena skotské whisky nebo piva. A ta by v případě brexitu mohla růst. Tak doufám, že voliči vezmou rozum do hrsti," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Synottip dokonce vypsal kurzy na to, jak dopadne referendum v jednotlivých zemích Velké Británie. Zatímco pro Anglii je na brexit vypsán kurz 3,1 : 1, pro Skotsko dokonce 17,5 : 1.

Tipsport přijal relativně vysoké sázky na obě varianty. Na setrvání za 200 tisíc korun, na vystoupení za 100 tisíc korun. "Sólo sázky nad deset tisíc korun tvoří 75 procent z celkové sumy prosázené na tuto událost," uzavřel Hadrava.

Průzkumy v posledních týdnech zaznamenaly několik výkyvů na obě strany, ale nyní ukazují zcela vyrovnanou situaci, snad jen s velice těsným náskokem pro remain, tedy pro stoupence setrvání v unii.

Související