Životní úroveň Rusů klesá a nesplácených půjček přibývá. Za prvních pět měsíců letošního roku vzrostl jejich počet o 959 tisíc a přesáhl číslo 13,7 milionu nesplácených úvěrů. Jejich podíl tak u ruských bank v květnu dosáhl 18,2 procenta. Údaje zveřejnila úvěrová agentura Objediněnnoe kreditnoe bjuro (OKB).

Většinu těchto půjček (přes deset milionů) tvoří navíc "špatné" úvěry, tedy takové, které nejsou splácené déle než devadesát dnů. Nejhorší je situace u hypoték, tam nesplácené úvěry rostly o více než pětinu, což znamená, že 17 procent je problematických.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.