Bude druhé referendum o brexitu?

Politicky a lidsky by bylo podivné, ale technicky to možné je. Už před referendem 23. června se na webové stránce britského parlamentu začaly sbírat podpisy pod návrh druhého referenda, pokud by jeden z táborů vyhrál za podmínek menší účasti než 75 procent voličů a získané většiny menší než 60 procent. Návrh do neděle podepsalo přes tři miliony voličů, a parlament o něm tudíž musí diskutovat (hranice je 100 000 podpisů), ale jinak právně závazný není. Jakákoliv britská vláda však nyní bude velmi opatrná s vyhlašováním jakéhokoliv referenda.

V článku se dále dozvíte

  • Deset otázek a odpovědí na témata, jež přinesl brexit.
  • Ty budou v následujících dnech, týdnech a měsících hýbat Velkou Británií a Evropou.
  • Oddělí se Skotsko? Kdo bude vládnout Británii? Kdo rozhodl o tom, že Britové opustí EU?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.