Na apríla server The Local, který vydává zprávy z několika evropských zemí v angličtině, pobavil své čtenáře. Ve svém článku rozvedl myšlenku, že Francouzi v případě brexitu využijí své šance a pokusí se z francouzštiny udělat první jazyk Evropské unie. A také přinutí Brity žijící ve Francii, aby se francouzštinu pořádně naučili.

Tehdy to byl jen aprílový žertík, jenže už krátce poté, co Britové v klíčovém referendu odhlasovali vystoupení z Evropské unie, se objevily první spekulace, zda si Shakespearův jazyk i do budoucna udrží prim v Evropské unii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.