Oficiální optimismus po středečním summitu sedmadvacítky, že po britském referendu všichni soustředí své pohledy dopředu, se dal odhadnout předem. Stejně tak se dalo předpovědět, že i při pohledu vpřed vyvstanou včerejší rozdíly. Zatímco z levého středu je slyšet volání "více Evropy", třeba i v podobě společného účtu eurozóny, konzervativci, včetně spolkové kancléřky, odpovídají, že více integrace může spíše škodit.

Z galaxie nejrůznějších reakcí na ohlášený, ale oficiálně ještě neoznámený brexit vysvítají protichůdné procesy, které nebude snadné vybalancovávat. Už na ranní středeční schůzce v Bruselu bylo vidět, že politici se snaží získat čas.

V článku se dále dozvíte

  • Politici se po brexitu snaží získat čas.
  • Sturgeonová nemusí v sedmadvacítce najít pouze sympatizanty.
  • Vyvažování zájmů bude trvat nějaký čas.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru