Na veřejné podněcování k teroristickému útoku, nábor teroristů nebo poskytování jejich výcviku doposud pohlížejí zákony jednotlivých členských zemí Evropské unie různě. Europoslanci chtějí pravidla sjednotit a nově zavést některé další trestné činy. 

Jedním z nich by mělo být už samotné vycestování, pokud další okolnosti ukazují na to, že se děje za účelem páchání teroristické činnosti.

"Jde o to sjednotit minimální tresty za teroristickou aktivitu, dále pak nově definovat některá jednání jako trestný čin. To znamená, že samotné vycestování nemusí být nutně spojeno s konkrétním teroristickým útokem, aby mohlo být považováno za trestné," uvedl poslanec za ANO z frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) Petr Ježek. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.