Anonym v Dallasu vyhrožuje všem policistům ve městě. Policejní oddělení v reakci na hrozbu podnikla mimořádná bezpečnostní opatření. Oznámila to policie v e-mailovém prohlášení.

Podle místních médií bylo uzavřeno policejní ředitelství a budova je obklopena vozidly zvláštní zásahové policejní jednotky SWAT. Kolem se pohybovali ozbrojenci, napsaly agentury AP a Reuters. 

Po střelbě v Dallasu se nejhledanějším mužem stal nevinný demonstrant - čtěte ZDE

Policie později oznámila, že pátrala po podezřelé osobě, nikoho však nenašla. Popřela, že by formálně uzavřela budovu policejního ředitelství. Podle svědka, na kterého se odvolává agentura Reuters, však byly ulice kolem budovy zabarikádované a vozidla nesměla vjet do oblasti.

Policejní ředitelství v Dallasu žádalo na Twitteru média, aby z jeho okolí přestala vysílat přímý přenos. Ohrožují tím prý bezpečnost místních policistů.

Hrozba přišla jen pár dní po smrtelné střelbě v Dallasu. Při čtvrteční demonstraci ve městě proti policejnímu násilí proti černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a sedm dalších zranil, poranil rovněž dva civilisty.

Mezitím pokračují protesty proti zastřelení dvou černochů policisty. Uzavřely v sobotu místního času hlavní dopravní tepny několika amerických měst. Protesty byly převážně nenásilné, při střetech v Saint Paul v Minnesotě ale bylo zraněno pět policistů a k drobným potyčkám s pořádkovou policií došlo i v Baton Rouge. Několik lidí bylo při protestech zatčeno, informovala agentura Reuters.

Protesty se konaly již třetí den. Odstartovaly je zprávy o dalších úmrtích černochů při policejních zásazích v úterý a ve středu. V Minnesotě byl několika výstřely při běžné dopravní kontrole ve středu zabit Philand Castile, kterého policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu. V Louisianě o den dříve zemřel Alton Sterling, jehož policie kontrolovala na základě anonymního oznámení, že má zbraň.

Oba incidenty, podobně jako mnoho podobných v minulosti, vyvolaly pochybnosti o přiměřenosti policejního zásahu.
Ve čtvrtek se podobné protesty v Dallasu staly místem hromadné vraždy pěti policistů, které zastřelil muž s odstřelovací zbraní. Pachatele policie zabila. Motiv byl zřejmě rasistický: vyšetřovatelé útočníka identifikovali jako pětadvacetiletého černocha Micaha Xaviera Johnsona, který vyjednávačům podle médií řekl, že jeho cílem jsou bělošští policisté.

Související