Hluboké hospodářské potíže Venezuely jsou stále více cítit i na Kubě. Obě země pojí dlouholeté úzké vztahy. Caracas výrazně snížil dodávky ropy na "ostrov svobody". Kubánci se obávají, že situace se ještě zhorší a budou si muset zvyknout na šetření a četné výpadky elektřiny.

Musíme šetřit

V roce 2000 podepsal tehdejší venezuelský prezident Hugo Chávez se svým kubánským protějškem Fidelem Castrem dohodu o dodávkách ropy. Na jejím základě Caracas každý den na "ostrov svobody" dodá zhruba 100 tisíc barelů ropy, což pokryje asi polovinu veškeré kubánské spotřeby. Výměnou Havana do Venezuely posílá četné specialisty, hlavně lékaře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.