Metropole Istanbul se chystá vybudovat speciální hřbitov pro těla účastníků převratu, kteří padli v bojích minulý víkend. Vyskytl se totiž problém s nepohřbenými těly. "Žádný z hřbitovů nechce tato těla pohřbít," řekl deníku Hürriyet starosta Istanbulu Kadir Topbaş.

Starosta z vládnoucí strany AKP proto objednal pozemek, na němž mají být těla pochována. "Hřbitov bude nést název 'Hřbitov zrádců' a kolemjdoucí budou moci proklínat padlé pučisty, kteří tam budou ležet. Zesnulí tak nebudou mít klidný odpočinek," řekl starosta protestujícím na Taksimském náměstí v Istanbulu. Novým hřbitovem chce zároveň předejít tomu, aby si rodiny těla pohřbívaly samy, mimo úřední kontrolu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.