Policejní stanice na předměstí Sydney se stala terčem útoku jednašedesátiletého Čecha. Muž podle australských médií zapálil svůj automobil a pokusil se s ním vjet do strážnice, uvázl však ve vjezdu do policejních garáží. Motiv čtvrtečního činu dosud není jasný, místní úřady ale v pátek vyloučily souvislost s terorismem. Muž prý v minulosti trpěl psychickými problémy.

Útočník, který se podle britské zpravodajské stanice BBC jmenuje Peter Zhurawel, utrpěl vážné popáleniny. Policisté museli rozbít okna auta, aby ho vytáhli z hořícího vozu. Na místě zasahovali hasiči a vidět byli i pyrotechnici. "Je to zázrak, že nikdo další nebyl zraněn," pochválil zásahový tým Denis Clifford z policejního komisařství.

BBC s odvoláním na soudní dokumenty informovala, že Zhurawel měl v pátek předstoupit před soud kvůli sporu s příbuznými a podle sousedky byl touto perspektivou ohromen. Ve sporu podle ní jde o to, kdo se bude starat o devadesátiletou matku.

Napadená policejní stanice na západě Sydney v minulosti čelila hrozbám. Nedávno byla její bezpečnost vylepšena nákladem čtvrt milionu australských dolarů, například o neprůstřelná okna.

Související