Syrský žadatel o azyl v neděli na jihu Německa zabil nožem na kebab ženu a dalších pět osob zranil. Oznámila to tamní policie, která útočníka po útoku zadržela.

Podle policejního mluvčího jde o jednadvacetiletého muže, který už byl policii znám, v minulosti se dopustil mimo jiné ublížení na zdraví, krádeží či drogových deliktů.

Útočník z německého vlaku se možná za Afghánce jen vydával, kvůli azylu. Na videu používá výrazy běžné v Pákistánu - čtěte ZDE

Vyšetřování také podle policie poukazuje na mužovy možné psychické problémy. Motiv činu zatím není jasný, nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Útočník a oběť se znali, pracovali spolu v turecké restauraci s rychlým občerstvením. Žena ve věku 45 let byla podle informací televize ZDF z Polska. Podle některých zdrojů byla těhotná. 

Muž se podle svědků dostal s ženou do sporu na autobusovém nádraží v Reutlingenu, kde ji napadl. Žena utrpěla těžká poranění hlavy, kterým podlehla. Při následném útěku pachatel rozbil čelní sklo auta, ve kterém cestovali muž se ženou. Žena utrpěla řezná zranění, muž šok. Poté v restauraci zaútočil na mladého muže, kterého zranil v obličeji, a na dvě další ženy, které skončily v nemocnici.

Zranění utrpěl i útočící Syřan, který podle policie zatím není schopen výslechu. Do útočníka totiž záměrně autem najel jistý řidič, který jeho řádění viděl. Syřan je nyní na jednotce intenzivní péče.

Na fotografiích, které byly zveřejněny na sociálních sítích a které jsou údajně z místa činu, je vidět muž se zakrváceným obličejem, jak leží na zemi a zadržují ho policisté. Na některých záběrech je rovněž vidět, jak u nohou policistů leží nůž s dlouhou čepelí. 

Podle očitých svědků, na které se odvolává list Bild, byl muž "úplně šílený" a pokusil se zaútočit i na policejní auto. Útok se stal v blízkosti obchodu, kde se připravují kebaby a kde zřejmě pracovala oběť. 

S vyšetřováním činu, který podle policie zřejmě nebyl teroristickým útokem, vypomáhá i město Reutlingen. To k tomu účelu zřídilo zvláštní štáb.

Související