Státy by si měly více "došlápnout" na učitele, tvrdí laureát Nobelovy ceny za chemii Dan Šechtman. Podle izraelského fyzika, který v roce 2011 získal vědeckého "Oskara" za objev tzv. kvazikrystalů, se vlády dostatečně nezajímají o kvalitu těch, kteří vychovávají další generace. A to by mohlo vést ke globálnímu problému. 

"Ve většině států se nekvalitní potraviny díky spoustě kontrol nesmí dostat mezi lidi, aby z nich náhodou někoho nebolelo břicho. Špatný učitel je ale daleko horší než zkažené jídlo, břicho z něj mohou bolet celé generace," řekl pro HN Šechtman, který vystoupil v rámci ostravského debatního fóra Meltingpot. Je nespokojený s tím, že se podle něj v Izraeli, ale i dalších světových zemích, může stát učitelem téměř každý.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.