Při střelbě v centru texaské metropole Austinu v neděli brzy ráno místního času zemřela mladá žena a tři další byly vážně zraněny, oznámila policie. Po podezřelém muži, který unikl, podle policejního náčelníka Briana Manleyho nyní bezpečnostní složky pátrají. Je mu patrně kolem 20 let a je hispánského původu.

Unie chce zpřísnit pravidla pro držení zbraní. Aby nezabíjel třeba "předělaný" glock ze Slovenska - čtěte ZDE

Policie obdržela hlášení o střelbě ve čtvrti plné barů a zábavních podniků okolo 2:00 místního času (9:00 SELČ), což je krátce po zavírací hodině. Po příjezdu nalezli policisté jednu mrtvou ženu a čtyři zraněné. Tři byli převezeni do nemocnice a čtvrtý hospitalizaci odmítl.

"Byl tam chaos," uvedl Manley. Lidé podle něj začali prchat všemi směry, jakmile se výstřely ozvaly.

Motiv činu zatím není znám, ani to, zda střelec své oběti znal. Policie případ vyšetřuje a další podrobnosti má oznámit později. Zatím vyzvala veřejnost, aby jí poskytla záznamy z místa činu pořízené například mobilními telefony. Zraněné ženy nejsou podle mluvčího místní nemocnice v ohrožení života.

ZAHRANIČÍ NA TWITTERU

Zahraniční rubriku Hospodářských novin najdete také na Twitteru.

Několik minut po tomto incidentu se ozvala střelba nedaleko. Podle policie střílel jeden muž po potyčce na parkovišti. Střelce zneškodnili kolemjdoucí. Policie se nejprve domnívala, že spolu obě střelby souvisejí, poté to vyloučila. Při této střelbě byl zraněn pouze muž, který střílel, a to ve chvíli, kdy ho zneškodňovali kolemjdoucí.

V texaském Dallasu nedávno černoch Micah Xavier zabil pět policistů, patrně z rasových důvodů.

Související