Na část trhu spojeného s výrobou větrných elektráren se zaměří česká strojírenská firma Fermat. Společnost investuje přes 50 milionů korun do vývoje obráběcího stroje, který má zlevnit výrobu velkých dílů pro obří větrné elektrárny s výkonem nad 10 megawattů.

Žádná podobně velká větrná elektrárna zatím neexistuje, jejich výrobu ale připravuje německý koncern Siemens, který je spolu s dánskou společností Vestas lídrem na světovém trhu. Dánové stojí i za zatím největší turbínou o výkonu osm megawattů a výšce 200 metrů.

V článku se dále dozvíte

  • Česká strojírenská firma Fermat investuje dva miliony eur (přes 50 milionů korun) do vývoje strojů.
  • Ty by vyráběly díly pro větrné elektrárny s výkonem nad 10 megawattů.
  • Fermat bude součástí konsorcia vedeného dánskou firmou Nordmark.
  • S tou už v minulosti spolupracoval.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru