Míříme z Prahy na samotnou hranici Čech a Moravy − do města Moravská Třebová, do zdejšího františkánského kláštera. Když odpoledne dorazíme na místo, čekáme, kdo nám otevře bránu. Naše stereotypní představa o mnichovi v hnědé kutně se rázem rozplývá. S mobilem v ruce na nás mává rozesmátý otec Šebes­tián, který více než faráře a kněze připomíná milovníka outdoorových sportů. V triku, kraťasech a sandálech nás vítá na zahradě kláštera mezi velkými, pečlivě vyrovnanými homolemi dřeva. "To víte, provoz je tu drahý, musíme šetřit, jak se dá, to máme na zimu," vysvětluje farář a mrká na svého romského pomocníka Gejzu v právě odjíždějícím autě s velikým vozíkem. Prohlídka může začít.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.