Když už je dnes tak moderní "nazývat věci pravými jmény", protože na myšlení už asi není čas, proč to jednou také naplno nezkusit. A proč ne právě u nejkontroverznějšího tématu léta, u zákazu zahalujících ženských plavek, burkin. Boj proti burkinám (vzor bikiny) je kardinální pitomost, a to dokonce ve všech ohledech, od těch nejkonzervativnějších po ty liberální. Dochází při tom k neuvěřitelnému zmatení jazyků a mísení hodnot, které Evropa jinak minimálně od dob sexuální revoluce považuje za samozřejmé.

To, že řecký policista nutí ženy ze zbytku Evropy, aby si na pláži oblékly odložené podprsenky, je považováno za útok konzervativní náboženské prudérie, zatímco "svlékání" arabských žen na plážích v Nice se považuje za ochranu západní svobody. Jak to tedy je: musí být žena, aby se na pláži cítila s ostatními dobře a svobodně, polonahá, polooblečená, nebo úplně svlečená?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru