Do parlamentních voleb v Rusku zbývá týden a sociologové hlásí, že krize dorazila i do dvou největších ruských měst. V Moskvě a Petrohradu se musí šetřit vůbec poprvé od začátku recese ruské ekonomiky a zavedení západních sankcí v roce 2014. Podle průzkumu společnosti Romir utrácejí Rusové po očištění od inflace méně než v roce 2012.

Průzkum probíhal ve 181 městech po celém Rusku a zúčastnilo se ho třicet pět tisíc Rusů. Sociologové očekávali, že po tradičním červnovém propadu spotřeba v srpnu znovu stoupne. Místo toho ale přišel další meziměsíční propad, který se překvapivě dotkl i Moskvy, kde v srpnu klesla spotřeba oproti minulému měsíci o 4,7 procenta, a Petrohradu, kde byl zaznamenán pokles o 5,3 procenta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.