Poptávka po diamantech ve světě klesá, ale v Kanadě se otevírá jeden z deseti největších diamantových dolů na světě. Jihoafrickou společnost De Beers, která je největším světovým těžařem diamantů na světě, stály přípravy na otevření dolu již 500 milionů dolarů (12 miliard korun).

Důl Gahcho Kue by měl produkovat 4,5 milionu karátů (900 kilogramů) diamantů ročně, což by ho mělo dostat mezi deset největších dolů na světě. Důl, který se nachází v odlehlých Severozápadních teritoriích, je již šestým diamantovým dolem, který se v Kanadě otevírá za posledních osmnáct let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.