Saúdskoarabský úředník Muhamad Idrís byl zvyklý každý rok si dvakrát zaletět do Londýna, ale s tím je teď konec. Požádal dokonce svoji ženu a děti, aby omezily cesty rodinným autem, a tím i náklady na benzin. Instaloval dokonce v domě solární panely, aby ušetřil peníze za elektřinu. Konec rozmařilého životního stylu Saúdských Arabů takto na Idrísově příkladu popisuje deník The Wall Street Journal.

Zatímco dříve i příslušníci saúdskoarabské střední třídy běžně cestovali do Evropy za nákupy a jejich děti se projížděly po městech auty jen tak pro zábavu, teď tahle doba končí. Stejně jako rodinné večeře v restauracích, které nahradilo jídlo připravované doma. Mzdy totiž přestaly růst a dosud nízká inflace dosáhla loni čtyř procent. Státní úředníci přišli o pravidelné odměny a také o příplatky za přesčasovou práci, kterou ovšem často reálně nedělali. A nejen to, nemají už jisté ani své pracovní místo, zmizela jistota fakticky celoživotního zaměstnání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.