Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým rivalem a podpořit ho zarputile odmítal, to uvedl na svém facebookovém účtu.

Cruz rozhodnutí zdůvodnil zaprvé svým dřívějším slibem, že podpoří republikánského kandidáta. Druhou příčinou jeho změny názoru prý je to, že demokratická kandidátka na prezidenta Hillary Clintonová je "zcela nepřijatelná".

Trump a Cruz se během kampaně před primárkami častovali tvrdými odsudky. Newyorský magnát označoval svého soupeře za "prolhaného Teda", zatímco Cruz hovořil o Trumpovi jako o "narcisovi".

Ani na červencové republikánské konferenci, na níž byl Trump oficiálně nominován kandidátem, Cruz svého soupeře nepodpořil. "Nemám ve zvyku podporovat ty, kteří útočí na mou ženu a mého otce," vysvětlil později Cruz důvody, proč se nepřidal na Trumpovu stranu. Miliardář mimo jiné prohlásil, že Cruzův otec byl komplicem vraha prezidenta Johna Kennedyho.

Související