Pět mrtvých si v pátek vyžádala střelba v obchodním centru ve městě Burlington v americkém státě Washington. O život přišly čtyři ženy a také jeden muž, který nakonec podlehl vážným zraněním. Informovala o tom v sobotu tamní policie. Střelec uprchl ještě před příjezdem policistů, kteří po něm pátrají.

Podle svědků vešel ozbrojený muž hispánského původu do obchodního centra Cascade Mall krátce po 19. hodině místního času (v sobotu po 04:00 SELČ) a začal v jedné z velkých prodejen střílet z pušky. Útok vyvolal paniku, lidé prchali po chodbách a zavírali se v okolních obchodech.

Než dorazila policie, pachatel uprchl. Motiv jednání pachatele není zatím jasný. Na místě zůstal i jeden zraněný muž, který zemřel v sobotu brzy ráno.

"Aktivně pátráme po podezřelém a stopách," sdělil mluvčí washingtonské policie Mark Francis.

%insert_attachment[64444980] priloha.html%

Na místě zasahovali záchranáři a policie, která obchodní centrum i okolí vyklidila a uzavřela. Středisko prohledávalo několik hodin 11 týmů detektivů a dvě skupiny se psy.

Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) pomáhají úřadům v pátrání po pachateli, na pátrání byly vyčleněny desítky policistů. Kancelář FBI v Seattlu oznámila, že "nemá žádné informace, které by naznačovaly další plánované útoky". Burlington leží zhruba 100 kilometrů severně od Seattlu.

Související