Většina autorů snažících se odhadnout, komu nobelovský výbor udělí letošní cenu, sázela na vědce zkoumající gravitační vlny. V uplynulém roce se po dlouholetém marném úsilí konečně podařilo potvrdit jejich existenci předpovězenou Einsteinvou teorií relativity, takže zdánlivě už šlo jen o to vybrat nejvýznamnější badatele ze zástupu těch, kdo se problému věnovali. Výběr proto leckoho překvapil. Jeho zdůvodnění "za teoretické objevy topologické fáze přechodů a topologické fáze hmoty", je navíc pro většinu smrtelníků nesrozumitelné, přesto ale oceněné práce otevírají cestu pro další rozvoj elektroniky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.