Až třicítku zraněných si ve Spojených státech vyžádala nehoda vlaku, který z dosud nejasných důvodů vykolejil v sobotu večer (v neděli brzy ráno středoevropského letního času) na Long Islandu ve státě New York a zablokoval tak klíčovou trasu v obou směrech. Podle tamní policie by ale neměl být ohrožen život žádného ze zraněných, uvedla v neděli agentura Reuters. 

Při vykolejení soupravy u obce New Hyde Park, která leží asi 30 kilometrů od Manhattanu, utrpělo zranění odhadem 50 až 100 lidí, řekla krátce po incidentu mluvčí policie. Rozsah zranění osob zatím není známý, ale nikdo se podle ní nezdá být v kritickém stavu. V oblasti incidentu byla přerušena veškerá železniční doprava.

Americká televizní stanice News 12 s odvoláním na očité svědky uvedla, že vykolejení osobního vlaku na jedné z nejvytíženějších železničních tratí v zemi způsobila srážka soupravy s nákladním autem. Ke srážce mělo dojít v sobotu kolem 21.00 místního času (v neděli kolem 3.00 středoevropského letního času).

Nehoda na Long Islandu se stala devět dní poté, co osobní vlak ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey nezastavil a vrazil do nádraží. Způsobil při tom rozsáhlé škody, včetně pádu části střechy. Jedna osoba zahynula a více než 100 lidí bylo zraněno. Příčina neštěstí se dosud vyšetřuje.

Související