Zásobovací loď Cygnus v úterý úspěšně odstartovala z amerického kosmodromu Wallops na cestu k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Na oběžnou dráhu ji vynesla raketa Antares. Je to první start v této sestavě od havárie v říjnu 2014, kdy let předčasně ukončila exploze nosné rakety.

Ani tentokrát však nebyl start úplně bez problémů. Startovací okno trvalo pouhých pět minut a k zážehu došlo těsně před jeho uzavřením kvůli blíže nespecifikované závadě na motorech. "Dispečer startu se rozhodl pro pětiminutový odklad, protože si chtěl být jistý, že nic nepřehlédl," komentoval průběh Frank Culbertson, ředitel divize Space Systems Group společnosti Orbital ATK, které loď a raketa patří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.