Americký republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump uvedl, že v případě zvolení do funkce by se zasadil o omezení délky působnosti členů Kongresu. Chce tak "vysušit bažinu" korupce, kterou je podle něj Washington prosáklý, napsal ve středu britský deník The Guardian.

Členové Sněmovny reprezentantů mohou v současné době v případě opakovaného zvolení sloužit neomezený počet dvouletých mandátů, senátoři mají právo na neomezený počet šestiletých mandátů.

ZAHRANIČÍ NA TWITTERU

Zahraniční rubriku Hospodářských novin najdete také na Twitteru.

Trump na volebním shromáždění v Coloradu v úterý prohlásil, že bude v tomto ohledu prosazovat ústavní dodatek. "Maximálně šest let pro poslance Sněmovny reprezentantů a maximálně 12 let pro členy Senátu," řekl republikánský kandidát svým příznivcům na shromáždění v coloradském městě Grand Junction. "Konspirace musí skončit. Je načase skoncovat s korupcí ve Washingtonu," dodal.

V pondělí Trump zveřejnil pětiletý plán pro "etickou reformu" vlády, aby zdůraznil své postavení nového politika, který podniká tažení proti politickému establishmentu, jejž ztělesňuje jeho demokratická soupeřka Hillary Clintonová.

Ve středu čeká Trumpa a Clintonovou třetí a zároveň poslední televizní debata před prezidentskými volbami, která se uskuteční 8. listopadu. Trump musí podat přesvědčivý výkon, aby změnil veřejné mínění, které je podle průzkumů proti němu.

Související