Demokratická kandidátka Hillary Clintonová si čtyři dny před americkými prezidentskými volbami udržuje náskok před svým republikánským sokem Donaldem Trumpem.

Podle nejnovějšího průzkumu listu The Washington Post a televize ABC News vede o tři procentní body.

Zatímco bývalou šéfku americké diplomacie by podle průzkumu podpořilo 47 procent voličů, jejího miliardářského soupeře jen 44 procent voličů. Průzkum, který byl proveden telefonicky mezi 1768 voliči v období od neděle do středy, byl zveřejněn v pátek.

Clintonová v průzkumech The Washington Post/ABC News dlouhodobě vedla, její cestu k volebnímu vítězství ale zkomplikovalo zveřejnění znepokojivých informací FBI o její elektronické poště. Po oznámení FBI se průzkumy krátce přiklonily na stranu Trumpa.

Další anketa, publikovaná ve středu, ukázala vyrovnané šance prezidentských kandidátů a nyní už je Clintonová znovu v čele.

Ředitel FBI James Comey minulý týden informoval Kongres, že se jeho úřad dostal k dalším služebním e-mailům Clintonové z doby, kdy byla ministryní zahraničí. Tak jako dříve objevené e-maily byly i tyto odeslány ze soukromé poštovní schránky. Comey řekl, že neví, zda pošta obsahuje něco důležitého.

Jeho postup vyvolal kritiku z demokratického tábora, který šéfa FBI obvinil z neoprávněného zasahování do volební kampaně.

Související