Češi se zlepšují v angličtině, podle globálního průzkumu EF English Proficiency Index ČR získala letos skóre 59,09. První skončili Nizozemci se skóre 72,16. Pro Česko je to nejlepší umístění od roku 2011, kdy skončilo na 19. místě, loni jsme byli osmnáctí. Podobně jako v ostatních zemích jsou i v Česku lepší ženy než muži. Ty dosáhly skóre 60,8; muži měli 57,5.

Z evropských zemí se Česko umístilo přesně v polovině z 26 evropských zemí, které se do průzkumu zapojily. Účastníci vyplnili světově první standardizovaný test z angličtiny poskytovaný zdarma EFSET, který se snaží poskytnout studentům angličtiny bezplatný a vysoce kvalitní nástroj pro sebehodnocení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.