Zvolený americký prezident Donald Trump "vážně uvažuje" o tom, že jedno z ministerstev ve své vládě svěří svému bývalému rivalovi z republikánských primárek Benu Carsonovi. Kromě něj měl Trump v úterý v plánu sejít se ve svém newyorském mrakodrapu také s republikánskou kongresmankou Cynthií Lummisovou a s podnikatelkou v oboru zdravotnictví Seemou Vermaovou.

"Dnes se budou v Trump Tower konat skvělá setkání, která se budou týkat formování skupiny lidí, která v následujících osmi letech povede naši vládu," uvedl v úterý na Twitteru Trump, jenž se v lednu ujme svého čtyřletého mandátu.

Podle agentury Reuters je mezi lidmi, které v úterý Trump pozval na jednání, bývalý neurochirurg a konzervativní politik Ben Carson, který se letos s Trumpem utkal o nominaci republikánů do boje o křeslo amerického prezidenta.

"Vážně uvažuji o dr. Benu Carsonovi jako o šéfovi HUD," uvedl Trump později na Twitteru. HUD je zkratka amerického ministerstva bytové výstavby a rozvoje měst. "Měl jsem šanci ho dobře poznat. Je velmi talentovanou osobou, která má ráda lidi," dodal zvolený prezident na sociální síti.

O Carsonovi se v minulosti spekulovalo jako o možném ministrovi školství či zdravotnictví.

Podle Trumpova týmu budoucího šéfa Bílého domu čeká v úterý také setkání s wyomingskou kongresmankou Cynthií Lummisovou, viceprezidentem Mikem Pencem a také s doktorkou Seemou Vermaovou, ředitelkou společnosti SVC, která se zaměřuje na poradenství v oblasti zdravotnictví. Vermaová se podle amerických médií zasloužila o vybudování programu zdravotní péče pro chudé ve státě Indiana.

Po skončení úterních jednání Trump podle mluvčího republikánů Seana Spicera vyrazí do letoviska Mar-a-Lago na Floridě, kde chce s rodinou strávit Den díkůvzdání, který Spojené státy slaví každý čtvrtý listopadový čtvrtek.

Související