Při požáru trajektu přišlo v neděli u indonéské metropole Jakarty o život 23 lidí a 17 osob se pohřešuje. Zranění byli převezeni do nemocnice, informoval novináře člen záchranného týmu. Podle oficiálního sdělení přepravce bylo na lodi 100 lidí, ale to neodpovídá množství zachráněných. Různé zdroje se ovšem liší v číselných údajích.

Trajekt plul z jakartského přístavu Muara Angke do letoviska Tidungu na souostroví Kepulauan Seribu, které se nachází severně od Jakarty.

Podle informací agentury AFP bylo na plavidle až 200 lidí. Mluvčí národní agentury pro řešení katastrof Sutopo Purwo Nugroho řekl, že se podařilo zachránit 194 osob. "Lodní doklady uvádějí, že na palubě bylo asi 100 lidí, ale to je zjevně chybné. Pokračujeme proto v pátrání," řekl agentuře AFP.

Podle zdroje agentury AP muselo být na trajektu nejméně 230 osob. Plameny zachvátily asi polovinu lodě a ranění byli převezeni do nemocnice.

Do záchranné operace bylo nasazeno deset lodí. Podle svědků oheň vzplanul asi 15 minut po vyplutí z Jakarty z dosud neobjasněné příčiny.

Lodní nehody jsou v Indonésii časté. Jde o ostrovní stát, který tvoří přes 17 000 ostrovů. V listopadu přišlo o život 58 pasažérů přetíženého trajektu. Většina z nich byli indonéští dělníci, kteří byli na cestě z Malajsie.

Indonésii zasáhlo silné zemětřesení. Vyžádalo si nejméně 92 obětí, desítky lidí jsou uvězněny pod sutinami - čtěte ZDE

Indonésie vyšetřuje Google, prý odvedl daně jen ze čtyř procent tržeb. Zajímá se i o Facebook - čtěte ZDE

Související