Na střeše radnice v nizozemském Rotterdamu vlála včera izraelská vlajka. Vyvěsit ji tam nechal starosta města Ahmed Aboutaleb, muslim původem z Maroka. To proto, a teď pozor, aby vyjádřil solidaritu s Izraelem. V Jeruzalémě před pár dny vraždil palestinský obdivovatel Islámského státu, jenž najel náklaďákem do hloučku izraelských vojáků a čtyři z nich zabil.

Už v pondělí vyjádřila dost podobným způsobem solidaritu s Jeruzalémem i německá metropole Berlín. Tamější úřady nechaly nasvítit známou Braniborskou bránu barvami izraelské vlajky. Ale zatímco berlínský postup řekněme až tak nepřekvapí, je gesto muslimského starosty města s velkou muslimskou menšinou obdivuhodné.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru