Jihokorejská prokuratura podala žalobu na sedm současných a bývalých manažerů a zaměstnanců tamní pobočky německé automobilky Volkswagen a na jednoho jejího dodavatele. Viní je z porušování zákona o ochraně ovzduší a z dalších činů v souvislosti s emisním skandálem. Uvedl to v úterý úřad nejvyššího státního zástupce Jižní Koreje.

Úterní obvinění završilo trestní vyšetřování okolností skandálu v Jižní Koreji. Tamní soud minulý týden poslal na rok a půl do vězení jednoho z vedoucích pracovníků korejské divize Volkswagenu za falšování dokumentů o testech emisí a hlučnosti vozů, jehož cílem bylo získat potvrzení pro dovoz aut.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Úřady v Jižní Koreji už loni v srpnu vyměřily Volkswagenu za falšování dokumentů o testech emisí a úrovně hluku pokutu 17,8 miliardy wonů (382 milionů korun). Zároveň nařídily pozastavit na jihokorejském trhu prodej většiny jeho modelů.

Koncern Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující manipulovat s testy emisí. Aféra se týká mimo jiné asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Související