Cestou z elektrárny až do domu se neztratí téměř žádná elektřina. Počítače se urychlí a revoluci potkají vesmírné lety nebo železniční doprava. Alespoň tak vypadá svět, ve kterém běží produkce kovového vodíku ve velkém. Existenci vodíku ve stavu s vlastnostmi kovu předpověděli fyzici už v roce 1935. Od té doby se ho snažili připravit neúspěšně.

To se ale změnilo. Materiáloví fyzici z Harvardovy univerzity ohlásili, že se jim tento svatý grál podařilo konečně vyrobit. "Jde o vůbec první vzorek kovového vodíku na Zemi," říká vedoucí týmu fyziků Isaac Silver, který jeho výrobě zasvětil 45 let svého života.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.