Třetí největší česká společnost má od pátku nové majitele. Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se pod tlakem zpřísněného zákona o střetu zájmů zbavil akcií Agrofertu. Stejně tak už není majitelem holdingu SynBiol, pod který patří jeho zdravotnické nebo realitní investice.

Naplnila se očekávání, že obě skupiny, dohromady více než 280 firem, Babiš převede do svěřenského fondu. Tento krok ministrovi umožňuje, aby si nad převedeným majetkem uchoval nepřímý vliv a v budoucnu se znovu stal plnoprávným vlastníkem svých původních firem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.