Skutečnost, že vicepremiér Andrej Babiš převedl v minulých dnech své firmy Agrofert a SynBiol do svěřenských fondů, vyvolává nové otázky.

Například, zda předseda vládního hnutí ANO bude nadále využívat majetek svých někdejších firem k soukromým účelům. A pokud ano, za jakých podmínek. Sám vicepremiér pro HN uvádí, že pro něj se v tomto směru nic nezmění.

Farma Čapí hnízdo na Benešovsku, restaurace Sokolovna Průhonice, tenisový klub CPM, restaurace a kavárna Columna vedle pražského sídla Agrofertu. To všechno jsou rekreační a restaurační zařízení, která byla doposud nedílnou součástí Babišova života. Patřila pod jeho firmu IMOBA (potažmo SynBiol). Bývalý Babišův majetek využívá i hnutí ANO (má v budově firmy IMOBA své sídlo).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.