Během prezidentské kampaně nešetřil Donald Trump kritikou na adresu mnohých světových politiků včetně tradičních spojenců USA. Jedna země a jeden státník se ovšem těšili Trumpově obdivu. Rusko a jeho prezident Vladimir Putin. Kontakty, které lidé z Trumpova okolí udržují s ruskou stranou, se teď pro prezidenta staly zdrojem velkých potíží. Nad Washingtonem se stahují mračna pochyb, co všechno se mezi Trumpovým týmem a Moskvou odehrálo.

V pondělí se prezident musel zbavit svého poradce pro národní bezpečnost, generála Michaela Flynna, když se ukázalo, že Flynn si ještě před nástupem do Bílého domu telefonoval s ruským velvyslancem ve Spojených státech.

Podle FBI, jež hovory monitorovala, mluvili o sankcích, které Barack Obama na konci prosince uvalil na Rusko. Pokud by se potvrdilo, že Flynn Rusům avizoval možnost změkčení či zrušení sankcí po Trumpově nástupu, bylo by to pro prezidenta velmi nebezpečné. Generál Flynn tak musel jít.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.