Francouzský prezident Francois Hollande vůbec poprvé veřejně hovořil o riziku, že jarní prezidentské volby se mohou stát terčem hackerů ze zahraničí. Hollande požádal o přijetí "specifických opatření", která by měla během předvolební kampaně a samotného hlasování odvrátit počítačové útoky. Do voleb zbývá ani ne deset týdnů.

O tomto tématu bude prezident jednat i na další bezpečnostní radě státu příští týden. Hollande ale neuvedl, kdo za útoky stojí. V minulosti se na nich podle prohlášení francouzských tajných služeb podílel například Islámský stát.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francouzský prezident Francois Hollande vůbec poprvé veřejně hovořil o riziku, že jarní prezidentské volby se mohou stát terčem hackerů ze zahraničí.
  • Reagoval tak na obvinění bývalého ministra hospodářství a nyní favorita na úřad prezidenta Emmanuela Macrona.
  • Ten tvrdí, že v posledních dnech proti němu proběhly útoky hned na dvou frontách - šíření falešných zpráv o jeho osobně, ale i samotné kyberútoky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.