Skupina opilých pěti českých vojáků, kteří jsou součástí jednotky poslané na tříměsíční cvičení do Litvy, se v noci ze soboty na neděli dožadovala vstupu do nočního klubu Portas v přístavu Klajpeda. Podle svodky litevské policie a několika litevskojazyčných i ruskojazyčných médií s odvoláním na litevské policejní zdroje a agenturu BNS musela zasahovat policie. Ruskojazyčná média hovoří i o tom, že policie se s vojáky poprala a musela použit elektrické paralyzéry, což litevské zdroje nepotvrzují. V původní policejní svodce se podle litevských zdrojů hovoří o opilých vojácích, kteří odmítli uposlechnout pokynů policie a odmítli také dechovou zkoušku. 

Incident potvrdil HN mluvčí litevské armády Andrius Dilda. Podle něj byla pětice vojáků oblečena v civilu a dožadovala se vstupu do nočního klubu. "Nejspíš byli opilí," řekl Dilda. Ochranka je nechtěla pustit, a když začali být agresivní, zavolala policii. Ta má z celé akce videozáznam, ale Dilda nemohl potvrdit, zda musela policie použít donucovací prostředek či paralyzér.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.