"Ještě desetitisíce let poté, co poslední neandertálský člověk opustil tento svět, můžeme vidět měřitelný efekt jeho genomu na moderního člověka," uvedl Joshua Akey z University of Washington School of Medicine pro odborné periodikum CellPress zaměřené na biomedicínský výzkum. "Dopady vzájemného ovlivňování genů jsou patrné nejen na vzhledu, ale i na náchylnosti k některým závažným onemocněním. 

Neandertálci vymřeli přibližně před 40 tisíci lety, jejich vztah k modernímu člověku však věda stále řeší. Od názoru, že šlo o odlišný primitivní druh a naše předchůdce postupně dospěla k poznání, že to byl příslušník stejného druhu, jako je ten náš (Homo sapiens), a oba poddruhy se dlouho vyvíjely souběžně. Dostal tedy vědecké označení Homo sapiens neanderthalensis.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.